Натуральна косметична глина
Історія глини досить цікава і цікава і починається з легенд про створення світу. Адже як відомо, першої людини - Адама - Бог виліпив саме з глини, а потім вдихнув у нього життя:
«7. І створив Господь Бог людину з пороху земного, і вдунув в особі його подих життя, і став чоловік душею живою.» (Старий завіт. Перша книга Мойсеєва. Буття, розділ 2).
З незапам'ятних часів люди вживають глину не тільки для виготовлення посуду або як будівельний матеріал, але і з лікувальними цілями. Так Людовик XIV користувався глиною від розладу шлунка при переїданні. Єгиптяни використовували глину для бальзам-вання, так як вже тоді знали, якими сильними антибактеріальними властивостями вона володіє. Адже глина містить радій, а він виводить з організму всі шкідливі речовини. В Індокитаї перед вживанням річкову воду, де є глина, спочатку мутять, а потім п'ють. Під час воєн солдатам додавали в гірчицю трохи глини, для профілактики дизентерії, при відсутності перев'язувальних і дезінфікуючих матеріалів накладали на рани глину. Багато бабусі і дідусі досі пам'ятають, як за допомогою розжареного в печі червоної цегли лікували радикуліт. Засипаний зверху цибулевої лушпинням гарячий цеглу застосовували для інгаляцій при простудних захворюваннях, а для дезинфікації приміщення зверху насипали полин і гілки ялівцю. Церква дотримувалася думки, що глина не тільки лікує тіло людини, але і очищає морально і духовно його душу.
Величезний внесок у вивчення терапевтичних властивостей глини належить вітчизняним авторам О. В. Покровському, який вперше в 1891 р. запропонував глиняні ванни, О. Е. Щербаку (20-30 роки 20-го століття), який розробив методику глинотермальных аплікацій і грязелікування.
Використання глини в медичних цілях має багатовікову історію. Здавна було відомо, що глину можна використовувати як компреси при різних запальних процесах, травмах, укусах і т. д., а так само усередину при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Глина використовується як ліки в деяких лікарнях Німеччини та Швейцарії для лікування різних захворювань, головним чином, туберкульозу. На швейцарському курорті в Давосі глиною лікують найбільш важкі випадки легеневих захворювань. Причому глина впливає не тільки на туберкульоз, але і виступає як основа в ефективному лікуванні інших захворювань. Багато лікарні охоче використовують глиняні ванни.
Чорнобильська трагедія підштовхнула вчених до методів сорбційної терапії. Застосування глини дозволяє виводити радіонукліди з організму найбільш щадним шляхом. Київські вчені Інституту экпериментальной патології, онкологи та радіобіології підтвердили досвідченим шляхом, що глина виводить з організму людини стронцій, цезій та радіонукліди, локалізовані в травній системі. Десятки санаторіїв і пансіонатів України і Білорусії освоїли глинолікування і розширюють методи застосування глини.
У косметичних цілях використовують жирні і пластичні глини, що володіють найбільшою липоемкостью і вільні від домішок піску, дрібних каменів. При косметологічному догляді глини використовують у вигляді аплікацій (прикладання), масок, обгортань, компресів, загальних і місцевих ванн, а також додавання глин до складу деяких косметичних продуктів (шампуні, маски, бальзами-кондиціонери).
Головним лікувальним властивістю глини вважається її абсорбуючі і адсорбуючі властивості (у п'ять разів більше, ніж для активованого вугілля). Вона виражається в очищенні організму за рахунок поглинання токсинів, шлаків, важких металів, отрути, радіонуклідів і подальшої їх утилізації. Механізм лікувальної дії глини полягає в тому, що її статична хвиля (8 м) збігається з хвилею коливань здорових клітин організму. Тому глина змушує хворі клітини, що мають іншу частоту, вібрувати як здорові і тим самим допомагає організму позбутися від шкідливих структур, що перешкоджають його нормальному функціонуванню. Глина оновлює клітини і зміцнює імунітет організму.
Глина має магнітну структуру. Вона концентрує в собі сонячний і цілющий магнетизм повітря і води, а тому її магнітне вплив перевищує вплив інших елементів. Знаменитий лікар з Болгарії Іван Йотов вважає, що блакитна глина «вирівнює» біополе людини, а його відомі слова «глина - дар божий, за допомогою якої людина може відновити своє здоров'я» стали крилатою фразою для багатьох людей.
Як альтернатива медикаментозному лікуванню глина здавна широко застосовується для лікування наступних захворювань:
лейкози, доброякісні пухлини, аденоїди, поліпи, зоб, запалення і ущільнення лімфовузлів, недокрів'я, головний біль, атеросклероз, паралічі, нервові розлади, епілепсія, хвороби мозку, запалення вуха, очні хвороби, жіночі хвороби (мастит, мастопатія, випадання матки, фіброміома, поліпи, кіста, нерегулярні менструації, вагініт, різні запалення та виділення), цукровий діабет, хвороби нирок і сечового міхура, хвороби серця, бронхіти, пневмонія, плеврит, туберкульоз, кашель, нежить, гайморит, носові кровотечі, ангіна, шкірні хвороби, облисіння, рахіт, артрит, артроз, ревматизм, шпори, травми, хвороби кісток і суглобів, виразки та інші хвороби. Застосування глини також сприяє природного зачаття і нормального дітородіння.
З давніх часів люди знали, що у глині немає патогенних (хвороботворних) бактерій. Глина поглинає рідкі і газоподібні токсини, запахи, гази, вбиває хвороботворні мікроби, знищує тухлий запах олії та інших продуктів харчування. Морква, буряк, редька, картопля не загнивають всю зиму, якщо помістити їх на кілька секунд у глиняну бовтанку, а потім підсушити. Щури і миші не труяться отрутами, якщо поблизу в землі залягає шар блакитної глини. Якщо очі промивати відстояною над шаром глини водою, то швидко виліковуються запальні процеси повік і очного яблука (кон'юнктивіт).
Глина буває різних кольорів і відтінків: біла, блакитна, чорна, зелена і т. д. Колір глини, безумовно, впливає на цілющі властивості, однак важливим чинником якості є її рівень залягання.
На сьогоднішній день найбільш перспективною для використання в оздоровчій та косметологічної практиці є голуба кембрійська глина, завдяки своєму унікальному мінеральним складом вона володіє дивовижними цілющими властивостями. В різній кількості в ній присутні майже всі елементи таблиці Менделєєва. Глина, що утворилася в донних відкладах кембрійських морів більше 500 млн. років тому - екологічно чистий продукт, що видобувається на глибині 80-100 метрів. Цей шар відповідає Кембрійської епохи в історії Землі, звідси і назва "кембрійська глина". Ця глина є первинною тому, що вона не вимивалися, хоча і зазнавала вивітрюванню. Все нові і нові включення входили туди, але і вони знову ущільнювалися до каменю. Інші глини називаються вторинними, це продукт перевідкладення, якщо висловитися науково. А якщо простіше і зрозуміліше сказати, то вони як би відірвалися від "рідного дому" і пустилися у подорож під землею. Їх то ми і бачимо біля річок, озер та інших місць на поверхні землі.
Висока терапевтична дія блакитний кембрійської глини обумовлено саме її багатим мінеральним складом: вона являє собою велику пластову поклад морського генезису щільної структури полиминерального складу. Даний момент дуже важливий, оскільки доведено, що глина, що містить комплекс мікроелементів, більш ефективна, ніж окремо взяті мінерали. Кембрійська глина вигідно відрізняється від аналогів підвищеним вмістом каолініту, гідрослюди, хлориду, монтморилоніту, що надає їй сірий з блакитно-зеленуватим відтінком колір. Голуба кембрійська глина містить всі мінеральні солі і мікроелементи, яких ми потребуємо, а саме: понад 50% діоксиду кремнію, 19% алюмінію і 15% інших елементів: окису заліза, кальцію, магнію, а також сірчаний ангідрид, органічні речовини, які й надають їй оригінальний колір. Найбільш важливим елементом, поступаю-щим в тіло людини з глини, є кремній. Кремній бере активну участь майже у всіх фізіологічних процесах, починаючи від зміни клітинних мембран до утворення сполучних тканин хрящем і кісток. Він стимулює заміну тканин (синтез білків), перешкоджає відкладенню холестерину, нормалізує проникність судинних стінок і забезпечує їх еластичність. Сполуки кремнію, що міститься в глині, перетворюються на форми, придатні для всмоктування у шлунково-кишковий тракт. Кремній приймає і передає енергію від мозку, він необхідний абсолютно всім тканинам і органам людини. Але більше всього кремнію зосереджено в шкірі, волоссі і нігтях.
За даними останніх досліджень, голуба кембрійська глина має пом'якшувальну, тонізуючим, антибактеріальну, антицелюлітний і антистресову дію, сприяє розгладженню зморшок, усуває надлишкову жирність волосся і сприяє регресу вугрової висипки. Глина забезпечує м'який мікромасаж тканин організму, також проникнення в нього найцінніших мікроелементів, стимулює внутрішньоклітинні процеси. Тому застосування блакитний кембрійської глини сприяє омолодженню клітин, очищення організму і його тканин, допомагає протистояти безлічі недуг. Вона володіє лікувальним, профілактичним і загальнозміцнюючою дією.
КЕМБРІЙСЬКА БЛАКИТНА ГЛИНА КОСМЕТИЧНА в пакеті по 1 кг і 200 м (в кольоровій картонній коробці 2 пакети по 100 р.)
Пропонована до застосування глина пройшла відповідні випробування і сертифікацію в органах санепідемнагляду. Після багаторівневої обробки (термо і механічної) глина розфасовується в зручну упаковку та готова до будь-якого з відомих способів застосування.
Для розведення глини краще використовувати талу, джерельну або очищену воду. Зберігати глину необхідно в керамічній тарі в сухому місці, ізольованому від доступу забруднень і токсинів. Перед використанням глину або вироби з неї виставляють на сонце на кілька годин.
Існують наступні способи застосування глини:
- примочки з глини;
- обгортання;
- глиняна вода;
- маски;
- клізми;
- глиняні ванни (див. розділ готової продукції);
- масаж.
Примочки (аплікації) накладаються на болісну ділянку тіла, яку краще попередньо протерти мокрою серветкою.
Візьміть будь-яке натуральне полотно або серветку (синтетику і целофан не застосовувати), покладіть її на стіл або плоску поверхню. Рукою або дерев'яною лопаткою дістаньте попередньо приготовлену глиняну масу з посудини і розкладіть на серветці. Шар глини повинен бути ширше, ніж хворе місце і товщиною 1-1,5 див Приготовану примочку накладіть на хворе місце, закріпіть, укутайте вовняною матерією і залиште на 2-3 години або до моменту, коли хворий відчує, що глина висохла і розігріває. Обв'яжіть примочку так, щоб вона не зсувалася і постійно була в контакті з тілом. Після висихання глини зніміть компрес і промийте хворе місце теплою водою. Використану глину повторно не застосовуйте. Кількість примочок залежить від конкретного випадку і від стану хворого. Одночасно можна ставити 2 або 3 примочки на різні частини тіла, і продовжувати курс до повного одужання і після нього, щоб додати сил організму. Ставити примочки можна в будь-який час доби, але на область шлунка і груди тільки через годину-півтори після їжі.
Обгортання. Коли важко накласти примочку, то беруть тканину, її просочують у напіврідкої глиняній масі і накладають на хвору частину тіла, прикриваючи вовняним покривалом. Просочену тканина постійно змінюють. Такі процедури використовуйте тоді, коли вам необхідно піддати впливу глини велику поверхню тіла.
Глиняна вода. Кількість глини на один прийом потрібно підбирати в залежності від потреб організму. Шкоди від глини не буде, але деколи вона може викликати неприємні відчуття. При слабкому шлунку потрібно почати з незначних концентрацій глини, крок за кроком доходячи до порога можливостей, доводячи загальну добову дозу до 2 чайних ложок, для дітей - до 1 ложки. Розвести 1 чайну ложку глини в склянці очищеної прохолодної води, дати відстоятися і випити маленькими ковтками, залишаючи осад на дні. Зазвичай глиняну воду приймають вранці та ввечері, обов'язково до їжі, за 1 годину (якщо не вказано інший метод прийому глини), невеликими ковтками , без поспіху (не можна розмішувати глину металевою ложкою). Лікування глиною шляхом прийому всередину може тривати кілька місяців, тому треба робити перерви, щоб не привчати до глини свій шлунок.
Маски. Глину розводять очищеною водою до густини сметани і тонким шаром наносять на шкіру, витримують до стану стягування (зазвичай 15 -20 хвилин, змивають теплою водою без мила і наносять на шкіру зволожуючий крем. Можна готувати маски з використанням соків овочів, фруктів і ягід.
Клізми: У 2 літрах очищеної води розчинити 1-2 столових ложки глини, настояти 3-4 години (бажано на сонці) профільтрувати, довести до температури тіла і використовувати. Клізми з глиняної води добре виводять токсини і відновлюють здоров'я товстого кишечника. Клізми ставляться протягом трьох днів, після чого роблять перерву на один день. Потім повторюють курс лікування, роблять перерву на 15 днів. Масаж глиною підвищує ефективність деяких масажних впливів завдяки своїм очищаючим властивостям, біологічної активності та теплоємності. Енергетичний масаж з допомогою глини (по системі відомої цілительки Ірини Сударышкиной) здійснюється наступним чином: готують кілька масажних глиняних кульок, не надто твердих, але і не розвалюються в руках, і прокочують їх по точках, що об'єднує енергетичні канали нашого організму. Погладжують масажні розтирання глиняним розчином рекомендується проводити після напруженого робочого дня для зняття напруги при фізичній і психічній перевтомі, при целюліті.
Застосування глини можна поєднати з використанням настоїв трав (наприклад, золотого вуса, шабельника болотного та ін), ефірних олій і т. д.
Пропонуємо короткий перелік вказівок по глинолечению за даними болгарського цілителя Івана Йотова:
- Абсцеси, чиряки та ін. - примочки на хворе місце тривалістю 1 годину 4-6 разів на день.
- Акне - прикладати глину 2-3 рази в тиждень на 20 хвилин, поки підсохне.
- Нервові захворювання (конвульсії, спазми,епілепсія,параліч та ін)- примочки на потилицю, хребет і низ живота, масажувати хребет з обох сторін.
- Ангіна, ларингіт - примочки на шию, полоскати рот і горло глинистої водою і морською сіллю.
- Захворювання зубів і ясен - змішати глину з зубною пастою і розвести солоною водою, полоскати горло по 2-3 хвилини.
- Бронхіальна астма - холодні примочки на груди і спину 2-4 рази на день.
- Опіки - товсті примочки щогодини на марлю, потім марлю з примочками на опіки, міняти кожні 2 години, поки не сформується нова шкіра. Після цього 3-4 компресу на день по 2 години. При важких опіках однієї глини не достатньо.
- Захворювання серця - спочатку компрес глинистої бузи, а потім примочки на 1-2 години кілька разів на день.
- Запалення мозку, сонячний удар - примочки на обличчя на 1 годину кілька разів в день.
- Легкий запор - холодні плитки на живіт двічі в день і вночі на 2-3 години.
- Ревматичні болі, невралгії - холодні або ледь теплі примочки 2-3 рази в день на 2-3 години.
- Загальна слабкість - 1 чайну ложку глини на склянку води двічі на день. Курс лікування - 10-20 днів.
- Печінка, жовчний міхур (жовтяниця, цироз,запалення,пухлини) - примочки 1-3 рази на день на 2 години.
- Ноги (вени та інші судини) - намастити ноги мокрою глиною на 1 годину, змити холодною водою.
- Щоденні виділення з матки або піхви - промивати глинистої водою одночасно з іншим лікуванням.
- Мігрень - примочки двічі в день по 2 години, теплі ванни для ніг.
- Неврози - пити глинисту воду 2-3 рази в день, примочки на потилицю 2-3 рази в день по 1 годині. На живіт і хребет накладати примочки 2-3 рази на день на 2 години.
- Запалення вуха - примочки 2-3 рази у день по 1-2 години.
- Рани - примочки 2-3 рази у день по 1-2 години, компреси з глинистої води.
- інфекційні Рани і гагренозные - товсті примочки на 1 годину, при больових відчуттях міняти частіше - 6-7 разів на день.
- Плеврити - холодні примочки на груди, спину 2-3 рази в день по 2 години.
- Простата - холодні плитки 1-2 рази в день по 2-3 години.
- Нирки (нефрит, каміння та ін) - пити глинисту бузу 10-12 днів, примочки 2-3 рази в день по 2 години.
- Виразка шлунка - примочка раз в день над пупком через 2 години після їжі.